Skip to Content

About: admin

Recent Posts by admin

İnşaat & Yatırım Dergisinde Onur Park Life Haberi

İnşaat & Yatırım Dergisi’nde yayınlanan Onur Park Life Haberi…

Onur Park Life Haberi

READ MORE

Ofislerde doğru aydınlatma nasıl olmalı?

Yapılan araştırmalar aydınlatmanın ruh halini ve konsantrasyonun doğrudan etkilediğini ortaya çıkarmıştır.

Doğru konumlandırılan çalışma alanları, gün ışığının olduğu zamanlarda çalışanları zinde tutar.

Aydınlatma Araçlarının Seçilerek, Doğru Konumlandırılması:

Doğru renk ve şiddetteki ışık seçilerek, çalışma biriminin yer ve yönelimine göre, her mekana özel aydınlatma elemanı konumlandırılmalıdır.

Ters ışık etkisinden korunmak için, bilgisayar ekranları direkt pencereye bakacak şekilde konumlandırılmamalıdır.

Çalışma alanlarının etrafına konumlandırılan lineer aydınlatmalar, ofise estetik bir görünüm kazandırırken, daha verimli ışık da sağlayacaktır.

Sunum yapılan büyük toplantı odalarında, dışarıdan gelen doğal ışığın yalıtılması gerekir. Konsantrasyonu en üst seviyede tutmak için, uygun değerlerdeki ışıkta, homojen şekilde dağıtılmış aydınlatmalar kullanılmalıdır.

Genel aydınlatmanın yetersiz olduğu durumlarda, kişisel aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Ancak kişisel aydınlatma ışıklarını, yüzünüze direkt gelecek şekilde konumlandırmayın.

READ MORE

Doğadan İlham Alan Tasarımlar

Yalın, doğal ve kullanıldıkları ortamda dingin bir atmosfer yaratan aksesuarlar, yaşam alanlarına farklı bir atmosfer katıyor.

 

1.2

Kireç taşı, ahşap, metal ve mermer gibi doğadan gelen her materyali evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1.1

Doğal ve cilasız, yani ham mobilyalar tüm sadeliğiyle evleri süslüyor. Evlerde, doğal bir ambiyans yakalamak için aksesuarlarda kütükleri tercih edebilirsiniz.

1.3

Halat ipler, demir borular ve taş kombinasyonlu aksesuarlar ise evlerde sıcak bir ortam yaratmak için kullanılabilir.

READ MORE

Baharın Renkleri Evlere Ferahlık Katacak

Bahar yaklaşırken evini yenilemeye karar verenler için 2018 ev dekorasyon trendlerine göz atalım.

Yeni sezonda mutfaklar ferah ve huzurlu olacak. Country esintilerinin hissedileceği mutfaklarda, pastel ve kahve tonlarının hakimiyeti görülecek.

Oturma odalarında, baharı yansıtan yeşil, deniz mavisi, ışıltılı sarı ve beyaz tonları ağırlıklı olarak kullanılacak.

Kış rengi olarak bilinen mor tonları aksesuarlarda kullanılarak, evlere zarif ve etkileyici bir hava katmaya hazırlanıyor.

Yastıklar, bahara yakışacak şekilde yine çok renkli, süslü ve nakışlı…

Sıcak ve şık köşeler yaratmak istiyorsanız yastıklarla kombin yapmanız yeterli.

READ MORE

Mutfakta Doğallık Arayanlara: Country Mutfaklar!

Mutfağınızda size kendinizi iyi hissettirecek, geçmişten gelen, samimi, sıcak, bir ortam ister misiniz? Country mutfaklar kırsal kesimlerin geleneksel mutfaklarının günümüze uyarlanmış biçimlerini ifade etmektedir.

Günümüzde her mutfakta görünebilecek standart mutfaklardan sıkıldıysanız, Country mutfaklar tam da aradığınız şey olabilir.

Country mutfak tarzı, “Kır evi” dekorasyonu olarak da adlandırılmaktadır. Bu dekorasyon tarzının en önemli özelliği doğallığa önem vermesidir.

Tasarımlar, dünyanın değişik bölgelerinde o bölgenin yerel özelliklerine göre değişiklik göstermiştir. Temel amaç, kırsal desenlerle harmanlanmış samimi ve sıcak bir ortam yaratmaktır.

Çok büyük bütçelere katlanmadan da mutfağınızda “Kır evi” havası yaratabilirsiniz. Bazen sadece mutfak dolaplarınızın kulplarını, eski tip modelleriyle değiştirerek ya da bakır renkli çeşmeler kullanarak yahut sadece eski tip desenlere sahip bir masa örtüsüyle mutfağınızda vintage ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz.

Country mutfaklardaki bir diğer temel özellik de, mutfakta bir çok malzemenin ve gıdanın özellikle dışarıda mutfak dekorasyonu olarak kullanılmasıdır. Eski mutfaklarda da hatırlanacağı üzere bir çok mutfak  malzemesi dolaplarda saklanmak yerinde mutfağın görünür bir yerinde tutulmaktadır.

Gelin Country tarzı mutfak dekorasyonun güzel örneklerine göz atalım…

READ MORE

Huzur Veren Tonların Yılı, 2017

Ev dekorasyonunda sakinliğin yılı olan 2017’de, huzur veren tonlar ve dikkat çekici detaylar birlikte kullanılmaya devam ediyor. Uluslararası renk otoritesi Pantone de yılın rengini greenery olarak belirledi.

Yeşilin tonlarını, duvarlardan mobilyalara, kumaşlardan aksesuarlara kadar her yerde sıkça görüyoruz. Bunun yanında, koyu maviler, gece mavileri ve kiremit renkleri evlerimizdeki dinlendirici havaya katkıda bulunuyor.

Bu yıl özellikle tuğla, kiremit gibi pişmiş topraktan elde edilen ürünlerin şık detaylarla birlikte kullanımı, evlerde dikkat çeken dekorasyon trenlerinin başında geliyor…

Tuğla ve kiremitten örülen duvarlar ve şömineler evlerde huzurlu bir ortam yaratırken Rustik tarzın esintilerini de yoğunlukla hissettiriyor.

Kadife, nubuk ve süetin kullanıldığı ev tekstil ürünleri de pişmiş topraktan malzemelere eşlik ederek, iç mekanlara sıcaklık ve karakter katıyor…

READ MORE

Küçükler Satranç Turnuvasına Özel Kampanya!

Onur Park Life İstanbul projesinde, Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen Küçükler Satranç Turnuvasına katılım gösterenlere özel bir kampanya düzenlendi. Haberin Devamı için tıklayın>> www.emlakdream.com

 

 

READ MORE

Şehrin Trafiği ve Yaşam Karmaşasına Çözüm

Onur Park Life İstanbul’un yatırımcılara sunduğu imkanlar İnşaat Dünyası Dergisinde…

İnşaat Dergsi

 

READ MORE

Onur Park Life İstanbul, EMLAKWEB Röportajı

Onur Park Life İstanbul Satış Müdürü Deniz Ağaç’ın Emlakwebtv.com sitesinde yayınlanan röportajı…

READ MORE

Çizgilere Yer Açın !

Çizgiler yeni sezonda kıyafetlerin dışında ev dekorasyonunda da kendini göstermeye başladı. Yenilenmenizi sağlayacak çizgiler, farklı renk seçenekleriyle küçük ama etkili bir tasarım oluşturuyor.

Çizgiler duvarların ardından, halılar, perdeler ve koltuklarda görülüyor. Yapmanız gereken çizgileri evinizin hangi köşesinde kullanmak istediğinize karar vermek. Yoğunluk vermek istiyorsanız büyük eşyalar ve tavanlarınızı çizgi desenleriyle donatabilirsiniz.

Minimal tasarımları seviyorsanız bu trendi yastık ve abajur gibi detaylarda kullanabilirsiniz. Odanın tümünün çizgili eşyalardan oluşması gözü yoran bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Çizgileri büyük parçalarda kullandıysanız, geri kalan eşyalarınızı daha sade ve desensiz tercih etmelisiniz. Eğlenceli ruha sahip olanlar, çizgi desenli kilimler sizin için ideal olacaktır.

İster oturma odanızda, isterseniz de banyo da renkli kilimlere yer açabilirsiniz. Daha iddialı bir etki yaratmak için, zemin renginin kontrastı olarak çizgileri tercih ederken, duvarlar için pastel tonlarından faydalanabilirsiniz.

Evinizin sade ve renksiz olan kısmını renklendirmek istiyorsanız, karışık renkli çizgiler ideal bir seçim olacak. Yaşadığınız alan küçük ve dar ise, ince çizgileri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Duvarlarda dikey çizgiler kullanmak, mekana ferahlık katmasının yanında odayı daha yüksek gösterir. Yatay çizgiler ise olduğundan daha alçak görünmesine neden olur.

Çizgileri ister retro, ister klasik olsu birçok dekorasyon stilinde kullanabilseniz de, çizgilerin en fazla yakıştığı country dekorasyonudur. Klasikleşen çizgiler arasında bulunan monokrom yani siyah­ beyaz birlikteliği ise, gözleriniz de illüzyon etkisi yaratacağından oldukça iddialı bir seçim olacaktır.

READ MORE

 

Recent Comments by admin

    No comments by admin