Çizgiler yeni sezonda kıyafetlerin dışında ev dekorasyonunda da kendini göstermeye başladı. Yenilenmenizi sağlayacak çizgiler, farklı renk seçenekleriyle küçük ama etkili bir tasarım oluşturuyor.

Çizgiler duvarların ardından, halılar, perdeler ve koltuklarda görülüyor. Yapmanız gereken çizgileri evinizin hangi köşesinde kullanmak istediğinize karar vermek. Yoğunluk vermek istiyorsanız büyük eşyalar ve tavanlarınızı çizgi desenleriyle donatabilirsiniz.

Minimal tasarımları seviyorsanız bu trendi yastık ve abajur gibi detaylarda kullanabilirsiniz. Odanın tümünün çizgili eşyalardan oluşması gözü yoran bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Çizgileri büyük parçalarda kullandıysanız, geri kalan eşyalarınızı daha sade ve desensiz tercih etmelisiniz. Eğlenceli ruha sahip olanlar, çizgi desenli kilimler sizin için ideal olacaktır.

İster oturma odanızda, isterseniz de banyo da renkli kilimlere yer açabilirsiniz. Daha iddialı bir etki yaratmak için, zemin renginin kontrastı olarak çizgileri tercih ederken, duvarlar için pastel tonlarından faydalanabilirsiniz.

Evinizin sade ve renksiz olan kısmını renklendirmek istiyorsanız, karışık renkli çizgiler ideal bir seçim olacak. Yaşadığınız alan küçük ve dar ise, ince çizgileri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Duvarlarda dikey çizgiler kullanmak, mekana ferahlık katmasının yanında odayı daha yüksek gösterir. Yatay çizgiler ise olduğundan daha alçak görünmesine neden olur.

Çizgileri ister retro, ister klasik olsu birçok dekorasyon stilinde kullanabilseniz de, çizgilerin en fazla yakıştığı country dekorasyonudur. Klasikleşen çizgiler arasında bulunan monokrom yani siyah­ beyaz birlikteliği ise, gözleriniz de illüzyon etkisi yaratacağından oldukça iddialı bir seçim olacaktır.