Mutfağınızda size kendinizi iyi hissettirecek, geçmişten gelen, samimi, sıcak, bir ortam ister misiniz? Country mutfaklar kırsal kesimlerin geleneksel mutfaklarının günümüze uyarlanmış biçimlerini ifade etmektedir.

Günümüzde her mutfakta görünebilecek standart mutfaklardan sıkıldıysanız, Country mutfaklar tam da aradığınız şey olabilir.

Country mutfak tarzı, “Kır evi” dekorasyonu olarak da adlandırılmaktadır. Bu dekorasyon tarzının en önemli özelliği doğallığa önem vermesidir.

Tasarımlar, dünyanın değişik bölgelerinde o bölgenin yerel özelliklerine göre değişiklik göstermiştir. Temel amaç, kırsal desenlerle harmanlanmış samimi ve sıcak bir ortam yaratmaktır.

Çok büyük bütçelere katlanmadan da mutfağınızda “Kır evi” havası yaratabilirsiniz. Bazen sadece mutfak dolaplarınızın kulplarını, eski tip modelleriyle değiştirerek ya da bakır renkli çeşmeler kullanarak yahut sadece eski tip desenlere sahip bir masa örtüsüyle mutfağınızda vintage ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz.

Country mutfaklardaki bir diğer temel özellik de, mutfakta bir çok malzemenin ve gıdanın özellikle dışarıda mutfak dekorasyonu olarak kullanılmasıdır. Eski mutfaklarda da hatırlanacağı üzere bir çok mutfak  malzemesi dolaplarda saklanmak yerinde mutfağın görünür bir yerinde tutulmaktadır.

Gelin Country tarzı mutfak dekorasyonun güzel örneklerine göz atalım…